Close

Film screening program

 

NOVEMBER 19, 2021

12: 00     91”

Nizami Cinema Center Hall 2

Bits /Director: Aron Horvat Botka / Slovenia / Fiction / International Competition 15” 

Brave / Director: Gonsalo Ribeiro / Portugal /Fiction /International Competition 14” 

Behind The Scene/ Director: Wu Yen Sheng /Taiwan (ROC)  /Animation / International Competition 14”

Anıma Anımae Anımam /Director: Jose (Putxa) Puchades Martinez, Julieta Gasroc Spain/  Documentary / International Competition 28”

Paradise /Director: Mateo Cabeza /Spain/Documentary/ International Competition 20”

 

12: 00   85”

Nizami Cinema Center Hall 3

Qara yol Rejissor: Leyla Novruzi Bədii /Dili bizim 16”

Ağacdələn Rejissor: Məhəmməd Siyamakniya Bədii/ Dili bizim 16”

Qəssab Rejissor: Rəsul İranzad Ağamirli Bədii/ Dili bizim 7”

Şaxta Rejissor: Rza Fəthi Bədii/ Dili bizim 17”

Qarlı yollar Rejissor: Haydə Muradi Sənədli /Dili bizim  29”

 

14:00  61”

Nizami Cinema Center Hall 2

Cengiz / Rejissor Director: Haydar Taştan /Türkiyə Turkey /Bədii Fiction /Beynəlxalq müsabiqə International Competition 15”

Haboob /Rejissor Director: Mahsa Samani /İran Iran/ Animasiya Animation /Beynəlxalq müsabiqə International Competition 9”

Artıq Rejissor: Fərid Hüseynov Bədii /Yerli müsabiqə 26”

Arzu Rejissor: Rüfət Əlizadə Bədii /Yerli müsabiqə 6”

28 May Rejissor: Elvin Əhmədoğlu / Bədii /Yerli müsabiqə 5”

Discussion with the participation of the creative staff of the films

 

 

NOVEMBER 20, 2021

12:00  87”

Nizami Cinema Center Hall 2

Coo-Coo /Director: Svetlana Belorussova /Russia /Fiction/ International Competition 19”

Dalia/ Director: Brusi Olason/ Iceland /Fiction/ International Competition 16” 

Fabiu Director: Stefan Langthaler /Austria /Fiction /International Competition 30”

The Other Cheek /Director: Sandro Canan /Egypt/ Fiction/ International Competition 11”

Ağ ölüm Rejissor: Şəfa Həsənova Sosial çarx /Yerli müsabiqə 3”

Xocalı nişanəsi Rejissor: Elçin Elxanlı Sosial çarx /Yerli müsabiqə 4”

İntihara son Rejissor: Cavad Nur Sosial çarx /Yerli müsabiqə 3”

Korona incəsənətə yardım Rejissor: Cavid Səmədov Sosial çarx /Yerli müsabiqə 1”

Discussion with the participation of the creative staff of the films

 

 

14:00  64”

Nizami Cinema Center Hall 2

Mən Gəncəyəm Rejissor: Ramil Ağasıyev Sənədli /Yerli müsabiqə 34”

Mənim ailəm Rejisor:  Afaq Yusifli Sənədli /Yerli müsabiqə 7”

Səmada qalan gənclik Rejissor: Babək Abbaszadə Sənədli /Yerli müsabiqə 23”

Discussion with the participation of the creative staff of the films

 

16:00  21”

Nizami Cinema Center Hall 2

F63.2 Rejissor: Müşfiq Mirzə Bədii /Yerli müsabiqə 11”

Kömək edin! Rejissor: Rüfət Hüseynov Bədii /Yerli müsabiqə 10”

Discussion with the participation of the creative staff of the films

 

17:00  52”

Nizami Cinema Center Hall 2

Sizə məktub var /Rejissor: Məzahir Həşimov Bədii/ Panorama 40”

Axşama doğru/ Rejissor: Teymur Hacıyev Bədii/ Panorama 12”

Discussion with the participation of the creative staff of the films

 

 

NOVEMBER 21, 2021

12:00   85”

Nizami Cinema Center Hall 2

Flock /Director: Cato Catteeuw / Belguim/ Fiction /International Competition 17”

Good Night /Director: Anthony Nti /Ghana –Belgium/ Fiction/ International Competition 20”

What We Don’t Know About Mariam / Director: Murad Mustafa / Egypt/ Fiction /International Competition 25”

4000 Voices /Director: Kwaish Sajjad  /Iraq /Documentary/International Competition 23”

 

 

14:00  36”

Nizami Cinema Center Hall 2

Papanin Rejissor: Türkan Hüseynova Sənədli/ Yerli müsabiqə 19”

Bir ovuc yumor və cansıxıcı kədər Rejissor: Lalə Əliyeva Sənədli /Yerli müsabiqə  17”

Discussion with the participation of the creative staff of the films

 

15:00 24”

Nizami Cinema Center Hall 2

Non-Stop/ Director: Farzaneh Ghobadi/ Iran / Animation / International Competition 2”

Ornelia in the Wind /Director: Carlo Melluso, Antonio Genovese /Italy /Animation  International Competition 4”

Fresh Milk /Director: Omer Farux Guler / Turkey/Fiction/  International Competition 3”

Qarabağ - hər kəsin ortaq arzusu Rejissor: Nicat Qulam Sosial çarx /Yerli müsabiqə 1”

Nəsillər Rejissor: Ülviyyə Əhmədova Sosial çarx /Yerli müsabiqə 4”

Vətən bizik Rejissor: Rəhman Allahverdiyev Sosial çarx /Yerli müsabiqə 6”

Vətən sənə əmanət Rejissor: Masər Həsənov Sosial çarx /Yerli müsabiqə 3”

Vətənim Azərbaycan! Rejissor: Kərim Rəhimov Sosial çarx/ Yerli müsabiqə 1”

Discussion with the participation of the creative staff of the films

 

 

NOVEMBER 22, 2021

12:00     87”

Nizami Cinema Center Hall 2

Memory /Director Elif Turan /Turkey /Fiction /International Competition 6”

The boat and the river /Director: Bernardo Ale Abinader / Brazil /Fiction /International Competition 17”

While we are here /Director Anastasia Maltseva/ Russia /Fiction/International Competition 20”

The eternal springtime /Director Viet Vu/ Viyetnam Vietnam /Documentary /International Competition 25”

Skleton of a moth/ Director Emma Key Smit/ Great Britain /Animation  International Competition 8” 

Those we are forgetting / Director R.B. Lima, Rebeca Linres/ Brazil / Animation International Competition 11”

 

 

14:00    86”

Nizami Cinema Center Hall 2

The Present/ Director: Farah Nabulsi /Bafta nominantları 25”

The Song of a Lost boy Director: Daniyel Quork /Bafta nominantları 10”

Goldfish Director: Hektor Dokrill / Fiction /Bafta nominantları 19”

The Trap Director: Lian Hədi Fiction /Bafta nominantları 32”

 

16:00  43”

Nizami Cinema Center Hall 2

Bu sevgidir Rejissor: Teymur Daimi Sənədli /Panorama 31”

Şekspir Rejissor: Cavid Təvəkkül Bədii /Panorama 12”

 

 

NOVEMBER 23, 2021

12:00  30”

Nizami Cinema Center Hall 2

Üç yol Rejissor: Azər Allahverdiyev Bədii/ “Qızıl Nar” 2020 12”

Bir ata haqqında Rejissor: Toğrul Musa, Nurlan Həsənli Sənədli/ “Qızıl Nar” 2020 13”

Quzğun Rejissor: Fidan Axundova Animasiya /“Qızıl Nar” 2020 2”

Tezliklə Rejissor: Nicat Qədimli Sosial çarx /“Qızıl Nar” 2020 3”

Discussion with the participation of the creative staff of the films

 

 

12:00  94”

Nizami Cinema Center Hall 3

The longest night of the summer /Director: Leila Jordi/Hungry /Fiction /International Competition 24”

The news / Director: Lorin Terezi /Albania / Fiction/ International Competition 23”

The other/ Director: Saman Hosseinpuor, Ako Zandkarimi/ Iran /Fiction / International Competition 25”

Point symmetry / Director:  Anna Panova / Russia /Documentary /International Competition 16”

Voice on /Director: Lonq Huan-Rui /  Taiwan/ Animation / International Competition 6”

 

 

14:00  42”

Nizami Cinema Center Hall 3

Səssiz üsyanlar Rejissor: Tural Hacı Bədii /Yerli müsabiqə 6”

Qaldırın yelkənləri Rejissor: Səbinə Haqverdiyeva Bədii /Yerli müsabiqə 14”

Satılır Rejissor: Aliyə Mollayeva Bədii /Yerli müsabiqə 9”

Evə qayıdış Rejissor: Ağarəhim İbrahimov Animasiya /Yerli müsabiqə 1”

İnilti Rejissor: Ruslan Kərimov Animasiya /Yerli müsabiqə 3”

Tıq- tıqla möcüzələr axtarışında - Qobustan Rejissor: Sultan Abbasbəyli Animasiya /Yerli müsabiqə 7”

+65 Rejissor: Sevinc Quliyeva Animasiya/ Yerli müsabiqə 2”

Discussion with the participation of the creative staff of the films