Close

Beynəlxalq və Asiya istedadları - Finalistlər

Kateqoriya: XƏBƏRLƏR
  • 0
    0
21.10.2022 - 02:03
269
0

13-cü Bakı Beynəlxalq Qısa Filmlər Festivalının Beynəlxalq müsabiqəsində “Qızıl Nar” uğrunda yarışacaq 32 filmi  (19 bədii, 6 sənədli, 7 animasiya) təqdim edirik:

 

BEYNƏLXALQ MÜSABİQƏ

BƏDİİ

1. Ana / Mamma - Rejissor: Aslak Danbolt (Ölkə: Norveç)

2. Ata / A Father- Rejissor: Kristof Predari (Ölkə: Belçika)

3. Buludlu adam / Cloudy Man- Şahin Cəlali (İran)

4. Burada sakitlikdir / It is Quiet Here - Rejissor: Olena Podolianko, Novruz Hikmət (Ölkə: Ukrayna)

5. Gecikdiyimiz üçün üzr istəyirik / Sorry for Being Late - Rejissor: Luka Beradze (Ölkə: Gürcüstan)

6. Xədiqə / Khadiga - Rejissor: Murad Mustafa (Ölkə: Misir)

7. Qırmızı çamadan / The Red Suitcase- Rejissor: Kirus Neşvad (Ölkə: Lüksemburq)

8. Melanxoliyanın çalarları/ Shades of melancholy - Rejissor: Karaş Janışov (Ölkə: Qırğızıstan)

9. Milyon il sonra yox / Not in a million years- Rejissor: Okan Erünsal (Ölkə: Türkiyə)

10. Nina - Rejissor: Roman Çernikov (Ölkə: Qazaxıstan)

11. O həyat qurur / It Builds a Life  - Rejissor: Mehdi Parizad (Ölkə: İran)

12. Rütubət / The Moisture - Rejissor: Turan Xəstə (Ölkə: Türkiyə) 

13. Sanya - Rejissor: Sergey Arsin (Ölkə: Rusiya)

14. Səhra işıqları / Desert Lights - Rejissor: Katerina Harder (Ölkə: Çili)

15. Dəniz adamı / Seabreaker– Rejissor: Eloy Domingez Seren (Ölkə: İspaniya)

16. Şimal qütbü / North Pole - Rejissor: Mariya Apçevska (Ölkə: Şimali Makedoniya)

17. Texno, ana / Techno, Mama - Rejissor: Saulius Baradinskas (Ölkə: Litva)

18. Tramvay / Tramway - Rejissor: Bartoş Retz (Ölkə: Polşa)

19. Vankuverə / To Vancouver - Rejissor: Artemis Anastasiadu (Ölkə: Yunanıstan)

 

SƏNƏDLİ

1. Perm-Praqa / Perm-Prague - Rejissor: Yelena Poroşina (Ölkə: Rusiya)

2. Sahara müqaviməti / Resistance Sahara- Rejissor: Sidal Ərgüdər (Ölkə: Birləşmiş Krallıq)

3. Transmoqrifikasiya / Transmogrification - Rejissor: Şamil Nəcəf (Ölkə: ABŞ)

4. Ulduz səpən / The Sower of Stars - Rejissor: Lois Patino  (Ölkə: İspaniya)

5. Yabanı əsməçiçəyinin illüziyaları / The Illusions of a Wild Anemone- Rejissor: Mehdi Şabani  (Ölkə: Türkiyə)

6. Yeva və Ramona / Eva and Ramona - Rejissor: Minka Jakerson (Ölkə: İsveç)

 

ANİMASİYA

1. Bu boz, boz dünya / Its a Gray, Gray World- Rejissor: Seyid Mohsən Purmohseni Şakib (Ölkə: İran)

2. Gecə / Night- Rejissor: Əhməd Saleh (Ölkə: Fələstin)

3. Həşəratların oyanışı/ The awakening of the insects - Rejissor: Stefani Lensak, Fransua Leroy (Ölkə: Fransa)

4. Köpük içində həyat / Living in a Bubble - Rejissor: Natali Makmahon, Nikola Drvoşanov  (Ölkə: Almaniya)

5. Qabarcıqlı böcək/ Bubble Beetle -  Rejissor: Vorya Nik Maneş, Məryəm Həşəm Necad (Ölkə: İran)

6. Oyun / Game -  Rejissor: Öndər Mənkən (Ölkə: Türkiyə)

7. Vağ çayı / The Egret River - Rejissor: Van-Li Lyu (Ölkə: Tayvan (ÇXR))

 

ASİYA İSTEDADLARI

Festivalın yeni müsabiqə proqramı olan "Asiya istedadları"nda 10 film yarışacaq. Filmlər "Ən yaxşı bədii film", "Ən yaxşı rejissor" nominasiyaları uğrunda mübarizə aparacaq. Qaliblərə xüsusi mükafatlar veriləcək.  

1.Bagiranın qətli / Killing Bagheera - Rejissor: Müşrif Şex Zeyn (Ölkə: Suriya)  

2. Bir gün, o il / A Day, That Year - Rejissor: Stenli Şyu (Ölkə: Tayvan (ÇXR))  

3. Gecə yarısı / Noonn - Rejissor: Nazilə Əzizi (Ölkə: Əfqanıstan)  

4. İltifat / Favor - Rejissor: San Vu Kim (Ölkə: Cənubi Koreya)  

5. Kainatın gecəsi / Night of the Universe - Rejissor: Ramin Fərzani, Parisa Sədaiazər (Ölkə:İran)  

6. Körfəz / The Gulf - Rejissor: Qumru Qaradaş (Ölkə:Türkiyə)  

7. Müqəddəs su / Holy Water – Rejissor: Dəmir Tanatov (Ölkə: Qazaxıstan)  

8. Ötən bulud / A Passing Cloud - Rejissor: Peiyen Ten  (Ölkə: Çin)  

9. Təmassız / Contactless - Rejissor: Göksəl Tuzun (Ölkə: Türkiyə)  

10. Yol / The road - Rejissor: Tolomuş Janıbekov (Ölkə: Qırğızıstan)