Close

13-cü Bakı Beynəlxalq Qısa Filmlər Festivalının qalibləri

Kateqoriya: XƏBƏRLƏR
  • 0
    0
16.11.2022 - 19:10
108
0

 

Yerli müsabiqə

 

Ən yaxşı bədii film – “Hasar” Rejissor: Qulu Əsgərov (“Qızıl Nar”, diplom)

Ən yaxşı sənədli film – “Toz çəkiləndən bəri”  Rejissor: Toğrul Abbasov (“Qızıl Nar”, diplom)

Ən yaxşı sosial çarx – “Onun kamerası” Rejissor: Böyükağa Əliyev (xüsusi mükafat və diplom)

Ən yaxşı tələbə filmi – “Motivator” Rejissor:  Kamal Müşviq (xüsusi mükafat və diplom)

 

Ən yaxşı rejissor - Rüstəm Babazadə “Son payız” (xüsusi mükafat və diplom)

Ən yaxşı ssenari – “Sonuncu foto” Rejissor: Türkan Hüseyn (xüsusi mükafat və diplom)

 

Münsiflər heyətinin xüsusi mükafatı – Səddam Mehdiyev, Murad Hüseynov (Yaradıcı axtarışlarına görə)

Münsiflər heyətinin diplomları:

“Yalnız məzar” (bədii film) Rejissor: Elnur Paşa

“Sınaq” (bədii film) Rejissor: Ruslan Mollayev

“Vulkan üzərində ev” (sənədli film) Rejissor: Amil Amal

“Uzaq” (sosial çarx) Rejissor: Cavad Nur

 

Prodüserlər Gildiyasının “Ən yaxşı prodüser” mükafatı - Sitarə İbrahimbəyli “Dog Doc”

 

Gənc Kinematoqrafçılar Mərkəzinin mükafatları:

“Unudulmuş arzular” Rejissor: Aynur Kazımova 

“Boşqab” Rejissor: Rəna Vaezi, Ozra Xan Xajeh (İran)

 

Cinemobil 

“Tamaşaçı rəğbəti” – “İçərişəhər” filmi, Rejissor: Hüseynağa Aslanov  

 

Beynəlxalq müsabiqə

Ən yaxşı film – “Texno, ana” Rejissor: Saulius Baradinskas (Litva)

Ən yaxşı sənədli film – “Ulduz səpən”  Rejissor: Lois Patino (İspaniya)

Ən yaxşı animasiya filmi – “Vağ çayı” Rejissor: Van Li Lyu (Tayvan (ÇXR)

 

Ən yaxşı bədii film rejissoru – “Rütubət” Rejissor: Turan Xəstə (Türkiyə)

Ən yaxşı sənədli film rejissoru – “Yeva və Ramona” Rejissor: Minka Jakerson (İsveç)

Ən yaxşı animasiya film rejissoru – “Həşəratların oyanışı” Rejissor: Stefani Lensak, Fransua Leroy (Fransa)

Münsiflər heyətinin xüsusi mükafatı – “Şimal qütbü” Rejissor: Mariya Apçevska (Şimalı Makedoniya)

 

“Asiya istedadları” müsabiqəsi

Ən yaxşı film – “Kainatın gecəsi” – Rejissor: Ramin Fərzani, Parisa Sədaiazər (İran)

Ən yaxşı bədii film rejissoru – “Gecə yarısı” Rejissor: Nazilə Əzizi (Əfqanıstan)