Close

"Qızıl nar" uğrunda yarışacaq filmlər

Kateqoriya: XƏBƏRLƏR
  • 0
    0
20.10.2020 - 01:29
616
0

11-ci Bakı Beynəlxalq Qısa Filmlər Festivalının Beynəlxalq, Yerli müsabiqə proqramlarında və “Cinemobil”də yarışacaq filmlərin siyahısı:

 

YERLİ MÜSABİQƏ

BƏDİİ

1.  BAKI KÜLƏYİ- Rejissor: Şirin Əhmədov

2.  ESTAKADA- Rejissor: Fuad Tofiqoğlu

3.  İSTİNTAQ DAVAM EDİR- Rejissor: Xətai Müzəffəri-Həqiqi

4.  MUZA- Rejissor: Kənan Nadirli

5.  QUYU- Rejissor: Elnur Paşa

6.  OYUN- Rejissor: Fərid Kərim

7.  SÜKUT- Rejissor: Ceyhun Türksoy

8.  ÜÇ YOL- Rejissor: Azər Allahverdiyev

9.  YADA SAL MƏNİ- Rejissor:  Masər Həsənov

10. 26.02.92- Rejissor: Elvin Əhmədoğlu

11.  52-HERTZ- Rejissor: Müşfiq Mirzə

 

 

SƏNƏDLİ

1.  ANAMLA DƏQİQƏLƏR- Rejissor: Sənan Səfərov

2.  ANNA-  Rejissor: Yasəmən Quliyeva

3.  BİR ATA HAQQINDA-  Rejissor: Toğrul Musa /  Nurlan Həsənli

4.  DÖNGƏ-  Rejissor:  Vəfa Ağabalayeva

5.  HƏYAT DAVAM EDİR-  Rejissor: Elvin Dadaşzadə

6.  KRAL LİR-  Rejissor: Kürçaylı Məmmədov

7.  KÖZ TƏNDİR-  Rejissor: Səməd Ağayev  

8.  MÜCAHİDLƏR-  Rejissor: Ramil Ağasıyev

9.  NAYA-  Rejissor: Ruslan Mollayev

10. OFSAYD-  Rejissor: Eldar Aslanov

11. ZÜLEYXA İLƏ DİALOQLAR- Rejissor: Rəşid Ağamalıyev

 

 

CİZGİ

1.  BİR ARZU TUT– Rejissor: Sevinc Quliyeva

2.  EVDƏ QAL, POMİDOR! – Rejissor: Nəzrin Ağamalıyeva/ Rəşid Ağamalıyev

3.  QUZĞUN– Rejissor: Fidan Axundova

4.  TIQ- TIQ XANIM VƏ DOSTLARI MÖCUZƏLƏR AXTARIŞINDA – Rejissor: Sultan Abbasbəyli

 

 

SOSİAL ÇARX

1. AZƏRBAYCAN QƏDƏR- Rejissor: Nicat Qədimli

2. QADINLARA QARŞI ZORAKILIĞA YOX!- Rejissor: Cavad Nur  

3. MƏN ANAMI ÇOX SEVİRƏM- Rejissor: Səbinə Haqverdiyeva

4. NÜMUNƏVİ ATA- Rejissor: Bəxtiyar Hacıyev

5. SİQARET ÖLDÜRÜR! -  Rejissor: Fərhad Kərimli

6. TEZLİKLƏ -  Rejissor: Nicat Qədimli

7. ŞƏRƏF DÜYÜNÜ - Rejissor: Ülviyyə Əhmədova

 

 

CİNEMOBİL

1. BİR ZAMANLAR DƏRNƏGÜLDƏ – Rejissor:  Sənan Səfərov

2. KARANTİNİN BİR GÜNÜ  - Rejissor: Cavad Salmanlı

3. QARA ÇANTA  - Rejissor: Toğrul Mustafazadə

4. SƏNƏ NƏ VAXTSA DEMİŞDİM?  - Rejissor: Validə Baba

5. ŞAR  - Rejissor: Sevinc Mahmudova

 

 

INTERNATlONAL COMPETITION

FICTION

1. ALL SMOTHERED/ HƏR ŞEY UNUDULDU - Director: Ely Chevillot (Country: Belgium)

2. BITTER HERB/ PIOLUN / ACI OT / PİOLUN -  Director: Maria Ornaf (Country: Poland)

3. CLARET / TÜND QIRMIZI - Director: Aseman Tousi (Country: Iran)

4. COMMUNITY GARDENS /İCMA BAĞLARI - Director: Vytautas Katkus (Country: Lithuania)

5. DRIFTERS / SƏRSƏRİLƏR - Director: Jay Walker (Country: Czech Republic)

6. ESCAPE / QAÇIŞ – Director: Burak Celik (Country: Turkey)

7. FORGIVE ME, FATHER / BAĞIŞLA MƏNİ, ATA  - Director: Jona Schlosser (Country: Germany)

8. GOOD THANKS, YOU? / ÇOX SAĞ OL, SƏN?  - Director: Molly Manning Walker (Country: United Kingdom)

9. WARD'S HENNA PARTY / UORDUN XINA MƏRASİMİ   – Director: Morad Mostafa (Country: Egypt)

10. I WANT TO GO HOME / EVƏ İSTƏYİRƏM  – Director: Tatyana Lyalina (Country: Russia)

11. OXYGEN / OKSİGEN - Director: Valerijs Olehno (Country: Georgia)

12. ON THE BOAT / QAYIQDA  - Director: Baizak Mamataliev (Country: Kyrgyzstan) 

13. PERPETUAL NIGHT / ƏBƏDİ GECƏ  - Director: Pedro Peralta (Country: Portugal)

14. RED ANINSRI; OR, TIPTOEING ON THE STILL TREMBLING BERLIN WALL / QIRMIZI ANİNSRİ: VƏ YA AYAQLARININ UCUYLA HƏLƏ DƏ TİTRƏYƏN BERLİN DİVARININ ÜZƏRİNDƏ - Director: Ratchapoom Boonbunchachoke (Country: Thailand)

15. RIGID/ SƏRT  - Director: Fernando M. Lopez Gomez, Pablo Miralles Alvarez (Country: Spain)

16. REGINA / REGİNA – Director: Lander Ibarretxe Perez  (Country: Spain)

17. RICOCHETS/ RİKOŞETLƏR - Director: Jakub Radej (Country: Poland)

18. STICKER/ STİKER - Director: Georgi M. Unkovski (Country: Republic of North Macedonia)

19. SEVENTY / YETMİŞ  - Director: Tong Jiage (Country:  China)

20. THE MASTERPIECE / ŞEDEVR - Director: Stefano Moscone (Country: Italy)

21. THE BED / ÇARPAYI - Director:  Daniela Abad Lombana (Country: Colombia)

22. THE CURTAIN / PƏRDƏ - Director: Leopold Dewolf (Country: France)

23. THE LILLIES SELLER / ZANBAQ SATAN- Director: Igor Galuk (Country: Argentina)

24. WOLFPACK / CANAVAR SÜRÜSÜ - Director: Carolina Castilho (Country: Brazil)

25. WOUND / YARA- Director: Yousef Fathinezhad (Country: Iran)

26. YUN / YUN - Director:  Giancarlo Nasi (Country: Chile)

27. YOU ARE HERE /SƏN BURDASAN -  Director: Orkhan Abulov ( Country: Russia)

28. 1947- Director: Mo Harawe (Country: Austria)

 

 

DOCUMENTARY

1.  A HORSE HAS MORE BLOOD THAN A HUMAN/ATIN QANI İNSANINKINDAN ÇOXDUR – Director: Abolfazl Talooni (Country: Iran)

2.  OUR ONLY HOME/BİZİM YEGANƏ EVİMİZ - Director: Bayram Küçük  (Country: Turkey)

3.  THE SAME SNOWFLAKE HAS FALLEN THE EARTH NUMEROUS TIMES/EYNİ QAR DƏNƏSİ TORPAĞA DƏFƏLƏRLƏ DÜŞÜB - Director: Evrim İnci (Country: Turkey)

4.  THE BEEKEEPER/ARIÇI – Director: William McGregor  (Country: United Kingdom)

5.  THAT'S UNCLE JERRY AT THE CROSSING/YOLAYRICINDAKI CERRİ DAYI –- Director: Vishal Gupta    (Country:  India)

6.  THE HEAVENS/SƏMALAR– Director: Manuel Marini (Country: Italy)

7.  VIDEOTHEK/VİDEOTEKA – Director: Stephan Bernardes (Country: Germany)

8.  YOU SHOULD HAVE STAYED HOME, YOU MORONS/SİZ EVDƏ QALMALIYDINIZ, SƏFEHLƏR – Director: Ines Luis (Country: Portugal)

 

 

ANIMATION

1.  ARTIFICE/UYDURMA - Director: Judicael Ceva, Adrien Douay, Coline Della, Coraline HUN, Diana Lao (Country: France)

2.  LIKE A BEAR/AYI KİMİ - Director: Hamid Ayad, Louis Radanne, Vianney Palierne, Maxime Lemane, Florian Petiteau (Country: France)

3.  DAD/ATA- Director: Mohamamd Keivanmarz (Country: Iran)

4.  GRAND ADVENTURE RAILROAD/BÖYÜK MACƏRALAR DƏMİR YOLU- Director: Hsiao-Shan Huang (Country: Taiwan (ROC))

5.  KENYA'S SYMPHONY/KENİYA SİMFONİYASI -  Director: Carlos Douglas Jr (Country: United States)

6.  LET’S MEET YESTERDAY/GƏL, DÜNƏN GÖRÜŞƏK - Director: Iva Tokmakchieva (Country: Bulgaria)

7.   I'LL CALL YOU LATER/MƏN SONRA SƏNƏ ZƏNG EDƏCƏM- Director: Maria Scutaru (Country: Romania)

8.   MOTHER FIGURE/ANA OBRAZI- Director: Chang, Chia-Tse  (Country: Taiwan (ROC))

9.   NATURAL SELECTION/TƏBİİ SEÇİM- Director: Aleta Rajic (Country: Bosnia and Herzegovina)  

10.  TAXIMAN/TAKSİ SÜRÜCÜSÜ - Director: Novella Lian (Country: Singapore)

11.  THE MOTHER OF ALL FLOWERS/BÜTÜN ÇİÇƏKLƏRİN ANASI - Director: Merve Caydere Dobai (Country: Turkey/ USA)