Close

"Qızıl nar" uğrunda yarışacaq filmlər

Kateqoriya: XƏBƏRLƏR
  • 0
    0
20.10.2020 - 01:29
457
0

11-ci Bakı Beynəlxalq Qısa Filmlər Festivalının Beynəlxalq, Yerli müsabiqə proqramlarında və “Cinemobil”də yarışacaq filmlərin siyahısı:

 

YERLİ MÜSABİQƏ

BƏDİİ

1.  “BAKI KÜLƏYİ”- Rejissor: Şirin Əhmədov

2.  “ESTAKADA”- Rejissor: Fuad Tofiqoğlu

3.  “İSTİNTAQ DAVAM EDİR”- Rejissor: Xətai Müzəffəri-Həqiqi

4.  “MUZA”- Rejissor: Kənan Nadirli

5.  “QUYU”- Rejissor: Elnur Paşa

6.  “OYUN”- Rejissor: Fərid Kərim

7.  “SÜKUT”- Rejissor: Ceyhun Türksoy

8.  “ÜÇ YOL”- Rejissor: Azər Allahverdiyev

9.   “YADA SAL MƏNİ”- Rejissor:  Masər Həsənov

10. “26.02.92”- Rejissor: Elvin Əhmədoğlu

11.  “52-HERTZ”- Rejissor: Müşfiq Mirzə

 

 

SƏNƏDLİ

1.  “ANAMLA DƏQİQƏLƏR”- Rejissor: Sənan Səfərov

2.  “ANNA”-  Rejissor: Yasəmən Quliyeva

3.  “BİR ATA HAQQINDA”-  Rejissor: Toğrul Musa /  Nurlan Həsənli

4.  “DÖNGƏ”-  Rejissor:  Vəfa Ağabalayeva

5.  “HƏYAT DAVAM EDİR”-  Rejissor: Elvin Dadaşzadə

6.  “KRAL LİR”-  Rejissor: Kürçaylı Məmmədov

7.  “KÖZ TƏNDİR”-  Rejissor: Səməd Ağayev  

8.  “MÜCAHİDLƏR”-  Rejissor: Ramil Ağasıyev

9.  “NAYA”-  Rejissor: Ruslan Mollayev

10. “OFSAYD”-  Rejissor: Eldar Aslanov

11. “ZÜLEYXA İLƏ DİALOQLAR”- Rejissor: Rəşid Ağamalıyev

 

 

CİZGİ

1.  “BİR ARZU TUT”– Rejissor: Sevinc Quliyeva

2.  “EVDƏ QAL, POMİDOR!” – Rejissor: Nəzrin Ağamalıyeva/ Rəşid Ağamalıyev

3.  “QUZĞUN”– Rejissor: Fidan Axundova

4.  “TIQ- TIQ XANIM VƏ DOSTLARI MÖCUZƏLƏR AXTARIŞINDA” – Rejissor: Sultan Abbasbəyli

 

 

SOSİAL ÇARX

1. “AZƏRBAYCAN QƏDƏR”- Rejissor: Nicat Qədimli

2. “QADINLARA QARŞI ZORAKILIĞA YOX!”- Rejissor: Cavad Nur  

3. “MƏN ANAMI ÇOX SEVİRƏM”- Rejissor: Səbinə Haqverdiyeva

4. “NÜMUNƏVİ ATA”- Rejissor: Bəxtiyar Hacıyev

5. “SİQARET ÖLDÜRÜR!” -  Rejissor: Fərhad Kərimli

6. “TEZLİKLƏ” -  Rejissor: Nicat Qədimli

7. “ŞƏRƏF DÜYÜNÜ” - Rejissor: Ülviyyə Əhmədova

 

 

CİNEMOBİL

1. “BİR ZAMANLAR DƏRNƏGÜLDƏ” – Rejissor:  Sənan Səfərov

2. “KARANTİNİN BİR GÜNÜ”  - Rejissor: Cavad Salmanlı

3. “QARA ÇANTA”  - Rejissor: Toğrul Mustafazadə

4. “SƏNƏ NƏ VAXTSA DEMİŞDİM?”  - Rejissor: Validə Baba

5. “ŞAR”  - Rejissor: Sevinc Mahmudova

 

 

INTERNATlONAL COMPETITION

FICTION

1. “ALL SMOTHERED” - Director: Ely Chevillot (Country: Belgium)

2. “BITTER HERB/ PIOLUN” -  Director: Maria Ornaf (Country: Poland)

3. “CLARET”- Director: Aseman Tousi (Country: Iran)

4. “COMMUNITY GARDENS”- Director: Vytautas Katkus (Country: Lithuania)

5. “DRIFTERS”- Director: Jay Walker (Country: Czech Republic)

6. “ESCAPE” – Director: Burak Celik (Country: Turkey)

7. “FORGIVE ME, FATHER” - Director: Jona Schlosser (Country: Germany)

8. “GOOD THANKS, YOU?” - Director: Molly Manning Walker (Country: United Kingdom)

9. “WARD'S HENNA PARTY”  – Director: Morad Mostafa (Country: Egypt)

10. “I WANT TO GO HOME” – Director: Tatyana Lyalina (Country: Russia)

11. “OXYGEN”- Director: Valerijs Olehno (Country: Georgia)

12. “ON THE BOAT” - Director: Baizak Mamataliev (Country: Kyrgyzstan) 

13. “PERPETUAL NIGHT” - Director: Pedro Peralta (Country: Portugal)

14. “RED ANINSRI; OR, TIPTOEING ON THE STILL TREMBLING BERLIN WALL” - Director: Ratchapoom Boonbunchachoke (Country: Thailand)

15. “RIGID”  - Director: Fernando M. Lopez Gomez, Pablo Miralles Alvarez (Country: Spain)

16. “REGINA” – Director: Lander Ibarretxe Perez  (Country: Spain)

17. “RICOCHETS” - Director: Jakub Radej (Country: Poland)

18. “STICKER” - Director: Georgi M. Unkovski (Country: Republic of North Macedonia)

19. “SEVENTY” - Director: Tong Jiage (Country:  China)

20. “THE MASTERPIECE”- Director: Stefano Moscone (Country: Italy)

21. “THE BED” - Director:  Daniela Abad Lombana (Country: Colombia)

22. “THE CURTAIN” - Director: Leopold Dewolf (Country: France)

23. “THE LILLIES SELLER”- Director: Igor Galuk (Country: Argentina)

24. “WOLFPACK”- Director: Carolina Castilho (Country: Brazil)

25. “WOUND”- Director: Yousef Fathinezhad (Country: Iran)

26. “YUN” - Director:  Giancarlo Nasi (Country: Chile)

27. “YOU ARE HERE” -  Director: Orkhan Abulov ( Country: Russia)

28. “1947”- Director: Mo Harawe (Country: Austria)

 

 

DOCUMENTARY

1.  “A HORSE HAS MORE BLOOD THAN A HUMAN” – Director: Abolfazl Talooni (Country: Iran)

2.  “OUR ONLY HOME” - Director: Bayram Küçük  (Country: Turkey)

3.  “THE SAME SNOWFLAKE HAS FALLEN THE EARTH NUMEROUS TIMES” - Director: Evrim İnci (Country: Turkey)

4.  “THE BEEKEEPER” – Director: William McGregor  (Country: United Kingdom)

5.  “THAT'S UNCLE JERRY AT THE CROSSING” –- Director: Vishal Gupta    (Country:  India)

6.  “THE HEAVENS” – Director: Manuel Marini (Country: Italy)

7.  “VIDEOTHEK” – Director: Stephan Bernardes (Country: Germany)

8.  “YOU SHOULD HAVE STAYED HOME, YOU MORONS” – Director: Ines Luis (Country: Portugal)

 

 

ANIMATION

1.  “ARTIFICE” - Director: Judicael Ceva, Adrien Douay, Coline Della, Coraline HUN, Diana Lao (Country: France)

2.  “LIKE A BEAR” - Director: Hamid Ayad, Louis Radanne, Vianney Palierne, Maxime Lemane, Florian Petiteau (Country: France)

3.  “DAD”- Director: Mohamamd Keivanmarz (Country: Iran)

4.  “GRAND ADVENTURE RAILROAD”- Director: Hsiao-Shan Huang (Country: Taiwan (ROC))

5.  “KENYA'S SYMPHONY” -  Director: Carlos Douglas Jr (Country: United States)

6.  “LET’S MEET YESTERDAY”- Director: Iva Tokmakchieva (Country: Bulgaria)

7.   “I'LL CALL YOU LATER”- Director: Maria Scutaru (Country: Romania)

8.   “MOTHER FIGURE”- Director: Chang, Chia-Tse  (Country: Taiwan (ROC))

9.   “NATURAL SELECTION”- Director: Aleta Rajic (Country: Bosnia and Herzegovina)  

10.  “TAXIMAN” - Director: Novella Lian (Country: Singapore)

11.  “THE MOTHER OF ALL FLOWERS”- Director: Merve Caydere Dobai (Country: Turkey/ USA)