Close

Beynəlxalq müsabiqə - FİNALİSTLƏR

Kateqoriya: XƏBƏRLƏR
  • 0
    0
15.10.2021 - 11:27
340
0

 

12-ci Bakı Beynəlxalq Qısa Filmlər Festivalının Beynəlxalq müsabiqəsində “Qızıl Nar” uğrunda yarışacaq 30 filmi (18 bədii, 5 sənədli, 7 animasiya) təqdim edirik:

 

 

BEYNƏLXALQ MÜSABİQƏ

 

BƏDİİ

1. BITS / FRAQMENTLƏR - Rejissor: Aron Horvat Botka (Ölkə: Sloveniya)

2. BRAVE / CƏSUR - Rejissor: Qonsala Ribeyru (Ölkə: Portuqaliya)

3. CENGIZ / ÇİNGİZ - Rejissor: Heydər Taştan (Ölkə: Türkiyə)

4. COO-COO / KU-KU - Rejissor: Svetlana Belorussova (Ölkə: Rusiya)

5. DALIA / DALİYA - Rejissor: Brusi Olason (Ölkə: İslandiya)

6. FABIU / FABİU - Rejissor: Stefan Lentelar (Ölkə: Avstriya)

7. FLOCK / SÜRÜ - Rejissor: Kato Kettyu (Ölkə: Belçika)

8. FRESH MILK / TƏZƏ SÜD - Rejissor: Ömər Farux Gülər (Ölkə: Türkiyə)

9. GOOD NIGHT / GECƏN XEYRƏ - Rejissor: Entoni Nti (Ölkə: Qana-Belçika)

10. HOMECOMING / EVƏ QAYIDIŞ - Rejissor: Antonio De Qregorio, Mattia Marano (Ölkə: İtaliya)

11. MEMORY / XATİRƏ - Rejissor: Elif Turan (Ölkə: Türkiyə)

12. THE BOAT AND THE RIVER / QAYIQ VƏ ÇAY - Rejissor: Bernardo Ale Abinader (Ölkə: Braziliya) 

13. THE LONGEST NIGHT OF THE SUMMER / YAYIN ƏN UZUN GECƏSİ - Rejissor: Leyla Jordi (Ölkə: Macarıstan)

14. THE NEWS / XƏBƏRLƏR - Rejissor: Lorin Terezi (Ölkə: Albaniya)

15. THE OTHER / BAŞQASI – Rejissor: Səmən Hossenpuor, Ako Zəndkərimi (Ölkə: İran)

16. THE OTHER CHEEK / O BİRİ YANAQ - Rejissor: Sandro Kanan (Ölkə: Misir)

17. WHAT WE DON’T KNOW ABOUT MARIAM / MƏRYƏM HAQQINDA BİLMƏDİKLƏRİMİZ - Rejissor: Murad Mustafa  (Ölkə: Misir)

18. WHILE WE ARE HERE / HƏLƏKİ BURDAYIQ - Rejissor: Anastasiya Maltseva (Ölkə:  Rusiya)

 

 

 

SƏNƏDLİ

1. ANIMA ANIMAE ANIMAM / RUHUN RUHU - Rejissor: Hoze (Putça) Puçeyd Martinez, Culieta Gəzrok (Ölkə: İspaniya)

2. PARADISE / CƏNNƏT - Rejissor: Mateo Kabeza (Ölkə: İspaniya)

3. POINT SYMMETRY / MƏRKƏZİ SİMMETRİYA - Rejissor: Anna Panova (Ölkə: Rusiya)

4. THE ETERNAL SPRINGTIME / ƏBƏDİ BAHAR - Rejissor: Viet Vu (Ölkə: Viyetnam)

5. 4000 VOICES / 4000 SƏS - Rejissor: Kuiş Səccad  (Ölkə: Iraq)

 

 

ANİMASİYA

1. BEHIND THE SCENE / PƏRDƏARXASI - Rejissor: Vu Yen Şenq (Ölkə: Tayvan (ÇXR))

2. HABOOB / HABUB - Rejissor: Mahsa Samani  (Ölkə: Iran)

3. NON-STOP / FASİLƏSİZ - Rejissor: Farzanə Qobadi (Ölkə: Iran)

4. ORNELIA IN THE WIND / ORNELİYA KÜLƏKDƏ - Rejissor: Karlo Melluzo, Antonio Cenovese  (Ölkə: İtaliya)

5. SKELETON OF A MOTH / KƏPƏNƏYİN SKELETİ -  Rejissor: Emma Key Smit (Ölkə: Böyük Britaniya)

6. THOSE WE ARE FORGETTING / UNUTDUQLARIMIZ / Rejissor: R.B. Lima, Rebeka Linres (Ölkə: Braziliya)

7. VOICE ON / SƏSDƏ - Rejissor: Lonq Huan-Rui (Ölkə: Tayvan (ÇXR))