Close

BEYNƏLXALQ MÜSABİQƏ: Finalistlər

Kateqoriya: XƏBƏRLƏR
  • 0
    0
25.10.2023 - 23:28
740
0

14-cü Bakı Beynəlxalq Qısa Filmlər Festivalının Beynəlxalq müsabiqəsinin 42 (29 bədii, 6 sənədli, 7 animasiya) finalistini təqdim edirik. “Qızıl Nar” uğrunda mübarizə aparan 32 ölkənin filmləri:  

 

BEYNƏLXALQ MÜSABİQƏ

BƏDİİ

1. Acıqlı balıq / Angry Fish - Rejissor: Kostas Xaliasas – Ölkə: Yunanıstan

2. Alqışlar / Applause – Rejissor: Gilyermo Daniel – Ölkə: Portuqaliya

3. Avropa Fatehi / Fatih the Conqueror - Rejissor: Onur Yağız – Ölkə: Türkiyə-Fransa

4. Ayinlər / Rites - Rejissor: Damian Vondraşek – Ölkə: Çexiya

5. Ayıkuo /Aykuo - Rejissor: Ayal Adamov-  Ölkə Rusiya

6. Banket / Banquet – Rejissor:  İrina Qmir  - Ölkə: Belarus

7. Bir az sevgi / Little Love – Rejissor: Aycan Qasımbəy  - Ölkə: Qazaxıstan

8. Cəhənnəm boşdur, şeytanların hamısı buradadır / Hell is Empty all the Devils are Here - Rejissor: Özgürcan Uzunyaşa  Ölkə: Türkiyə

9. Coşma / Boiling - Rejissor: Luka Cikanoviç - Ölkə: Monteneqro / Çexiya 

10. Dava haqqında əsl həqiqət / The Real Truth about the Fight - Rejissor: Andrea Slaviçek - Ölkə: Xorvatiya-İspaniya

11. Gəl danışaq / Let's talk - Rejissor: Elad Mukades  - Ölkə İsrail

12. Heç biri / Nada De Todo Esto - Rejissor: Patrisio Martines, Fransisko Kanton - Ölkə: İspaniya- Argentina-ABŞ

13. Kollektiv foto / Foto di Gruppo-  Rejissor: Tommasa Francini  - Ölkə:  İtaliya

14. Marta / Martha - Rejissor: Leo Medard - Ölkə: Belçika

15. Müdaxilə / Far - Rejissor: Qunnur Martinsdottir Şlüter - Ölkə: İslandiya

16. Nepaldan xəbərlər / News from Nepal - Rejissor: Mixail Balabin - Ölkə: Rusiya

17. Pis oğlan Bak / Bad Boy Buck - Rejissor: Ceyms Fitscerald - Ölkə: İrlandiya

18. Qarağ / Qaragh - Rejissor: Suad Qara - Ölkə: Azərbaycan

19. Rəfiqəm / My Girl Friend - Rejissor: Kövsər Yunis  - Ölkə: Misir

20. Sağ qalmış / Survivor - Rejissor: Kərim Əzimi - Ölkə: İran

21. Sənə film çəkəcəm / Je te ferai un film - Rejissor: Amani Cəfər - Ölkə: Tunis

22. Sənin yolun, mənim yolumdur / Your way my way - Rejissor: Şeron Klyanberq - Ölkə: Meksika

23. Şeytan / The Devil - Rejissor: Yan Buynovski - Ölkə: Polşa

24. Siçovul qətli / Raticide - Rejissor: Joa Niza - Ölkə: Portuqaliya

25. Təmizlənmə / The Cleanse - Rejissor: Dzana Pinco - Ölkə: Bosniya və Herseqovina

26. Teruel ətrafında / Beyond Teruel - Rejissor: Manuel Omonte - Ölkə: İspaniya

27. Torpaq / Soil - Rejissor: Aleks Svetkov  - Ölkə: Sloveniya

28. Tsxaltubo / Tskaltubo - Rejissor: Tobi Andris  - Ölkə: Kanada

29. Uşaqlığın gözü ilə / Glimpse of Childhood - Rejissor: Nizami Murtuzayev  - Ölkə: ABŞ

 

SƏNƏDLİ FİLM

1. Axeron / Aqueronte - Rejissor: Manuel Munos Rivas  - Ölkə: İspaniya

2. Divar / The Wall - Rejissor: Evrim İnci- Ölkə: Türkiyə

3. Qalina Petrovna / Galina Petrovna - Rejissor: Nikita Lovetski - Ölkə: Qırğızıstan

4. Meşə üçün noktyurn / Nocturne for a Forest - Rejissor: Katarina Vaskonselus - Ölkə: Portuqaliya

5. Raket start meydançasında olanda  / When a Rocket Sits on the Launch Pad - Rejissor: Bohao Liu - Ölkə: Çin-ABŞ

6. Üç bacı / Three Sisters - Rejissor: İman Behruzi - Ölkə: İran

 

ANİMASİYA

1. Cadugər-pəri / Witchfairy - Rejissor: Sedrik Ayqat, Devid Ven de Ueyer - Ölkə: Belçika-Bolqarıstan

2. Fabuladakı canavar / Lupus in Fabula- Rejissor: Vuk Palibrk, Tanya Brazakoviç- Ölkə: Serbiya

3. Hədis / Hadis - Rejissor: Nəzrin Ağamalıyeva - Ölkə: Azərbaycan-ABŞ-Çexiya

4. İtkin düşənlər / Missing - Rejissor: Yan-Bo Li, Yu-Şu Lyu, İn-Cen Tsay - Ölkə: Tayvan (ÇXR)

5. Nano / Nano - Rejissor: Ceya-En Quan  - Ölkə: Tayvan (ÇXR)

6. Ölçü / Scale - Rejissor: Cozef Pirs - Ölkə: Fransa-Birləşmiş Krallıq, Çexiya, Belçika

7. Sevgi köpükləri / Love bubbles - Rejissor: Marsel Hobi - Ölkə: İsveçrə