Close

14-cü  Bakı Beynəlxalq Qısa Filmlər Festivalının qalibləri

Kateqoriya: XƏBƏRLƏR
  • 0
    0
16.11.2023 - 16:39
200
0

14-cü  Bakı Beynəlxalq Qısa Filmlər Festivalının qalibləri

 

Beynəlxalq müsabiqə

“Qızıl Nar” mükafatçıları

“Ən yaxşı bədii film” - “Heç biri” / Rejissor Patrisio Martines və Fransisko Kanton / Argentina - İspaniya - ABŞ

“Ən yaxşı sənədli film” - “Qalina Petrovna” filmi / Rejissor: Nikita Lovetski / Qırğızıstan

“Ən yaxşı animasiya” - “Fabuladakı canavar”/ Rejissorlar:Vuk Palibrk və Tanja Brzakovic / Serbiya  

 

Festivalın xüsusi mükafatçıları

“Ən yaxşı animasiya filmi rejissoru” – Rejissorlar: Sedrik Ayqat  və  Devid Ven de Ueyer / “Cadugər- pəri” /  Belçika-Bolqarıstan

“Ən yaxşı sənədli film rejissoru” - Rejissor: İman Behruzi / “Üç bacı” filmi / İran  

“Ən yaxşı ssenari”- “Şeytan” filmi / Rejissor Yan Buynovski / Polşa

“Ən yaxşı rejissor” - Rejissor Kövsər Yunis / “Rəfiqəm” filmi / Misir

“Münsiflər heyətinin xüsusi mükafatı” - “Teruel ətrafında” bədii filmi / Rejissor Manuel Omonte / İspaniya

 

“Münsiflər heyətinin xüsusi qeydi” diplomu

“Hədis” animasiya filmi / Rejissor: Nəzrin Ağamalıyeva / Azərbaycan-ABŞ-Çexiya

“Raket start meydançasında olanda” sənədli filmi / Rejissor: Bahau Liu / Çin-ABŞ

“Divar” sənədli filmi / Rejissor: Evrim İnci / Türkiyə

“Aykuo” bədii filmi / Rejissor: Ayal Adamov / Rusiya

“Bir az sevgi” filmi / Rejissor: Aycan Qasımbəy / Qazaxıstan

 

“Ən yaxşı montaj”- “Dava haqqında əsl həqiqət” filmi / Rejissor: Andrea Slaviçek / Xorvatiya-İspaniya

 

“Asiya istedadları” müsabiqəsi

“Ən yaxşı film” - “Haçalanmış uclar” / Rejissor Əlirza Kazemipur / İran

“Ən yaxşı rejissor” - Rejissor Erinç Durlanık / “Satıcının bir günü” filmi / Türkiyə

“Ən yaxşı ssenari” - “Toy mahnısı” filmi / Rejissor Ədalət Ömərov / Qırğızıstan

 

 

Yerli müsabiqə

“Qızıl Nar” mükafatçıları

“Ən yaxşı bədii film” – Salam, İsa / Rejissor: Səməd Ağayev

“Ən yaxşı sənədli film” - Sabahın xeyir, Sübh anası / Rejissor: Kürçaylı Məmmədov 

 

Festivalın xüsusi mükafatçıları

“Ən yaxşı tələbə filmi” - Pianist / Rejissor: Məmmədəmin Əlizadə

“Ən yaxşı sosial çarx” - Xocalı / Rejissor: Vüsal Həmdullayev

“Ən yaxşı rejissor” - Elmar Bayramov / Nəfəs bədii filmi

“Ən yaxşı ssenari” - Şirin Əhmədov, Elmar Farzali / Qütb ulduzu bədii filmi

“Cinemobil” - Saatsaz / Rejissor: Hüseynağa Aslanov

 

“Münsiflər heyətinin diplom” - Arxa cəbhə – Rejissor: Gülay Babayeva

 

“Azərbaycanfilm” kinostudiyasının mükafatı - “Birlikdə, tək” - Rejissor: Kasım Ordek

Azərbaycan Prodüserlər Gildiyasının “Ən yaxşı prodüser “ diplomu - Emil Nəcəfov