Close

Filmlərin nümayiş proqramı

10 DEKABR / 2020

 

SÜKUT - Rejissor: Ceyhun Türksoy – bədii- Yerli müsabiqə

52-HERTZ- Rejissor: Müşfiq Mirzə - bədii –Yerli müsabiqə

HƏYAT DAVAM EDİR-  Rejissor: Elvin Dadaşzadə - sənədli - Yerli müsabiqə

KRAL LİR -  Rejissor: Kürçaylı Məmmədov –sənədli - Yerli müsabiqə

THE BED- Director: Daniela Abad Lombana (Colombia) -fiction - International Competition

CLARET - Director: Aseman Tousi (Iran) – fiction – International Competition

FORGİVE ME,FATHER- Director :Jona Schlosse (Germany) -fiction- International Competition

COMMUNITY GARDENS-Director: Vytautas Katkus (Lithuania) - fiction- International Competition

DRIFTERS-Director:Jay Walker (Czech Republic) - fiction- International Competition

THE SAME SNOWFLAKE HAS FALLEN THE EARTH NUMEROUS TIMES- Director :Evrim İnci (Turkey)- documentary- International Competition

THE BEEKEEPER-Director :William Mc Gregor (United Kingdom) - documentary- International Competition

GRAND ADVENTURE RAILROAD-Director: Hsiao-Shan Huang (Taiwan (ROC)) -animation- International Competition

KENYA S SYMPHONY-Director:Carlos Douglas Jr (United States)- animation- International Competition

 

11 DEKABR / 2020

 

BAKI KÜLƏYİ-Rejissor: Şirin Əhmədov-bədii- Yerli müsabiqə

ESTAKADA-Rejissor: Fuad Tofiqoğlu-bədii- Yerli müsabiqə

İSTİNTAQ DAVAM EDİR -Rejissor: Xətai Müzəffəri-Həqiqi-bədii-Yerli müsabiqə

MUZA-Rejissor: Kənan Nadirli-bədii-Yerli müsabiqə

BİR ATA HAQQINDA-Rejissor: Toğrul Musa /  Nurlan Həsənli-sənədli-Yerli müsabiqə

KÖZ TƏNDİR-Rejissor: Səməd Ağayev-sənədli-Yerli müsabiqə

NAYA-Rejissor: Ruslan Molayev-sənədli-Yerli müsabiqə

STICKER- Director: Georgi M. Unkovski (Republic of North Macedonia)- fiction- International Competition

1947-Director: Mo Harawe (Austria)- fiction- International Competition

ALL SMOTHERED-Director: Ely Chevillot (Belgium) - fiction- International Competition

WOUND-Director: Yousef Fathinezhad (Iran) - fiction- International Competition

ARTIFICE-Director: Judicael Ceva, Adrien Douay, Coline Della, Coraline HUN, Diana Lao (France) –animation- International Competition

LIKE A BEAR-Director: Hamid Ayad, Louis Radanne, Vianney Palierne, Maxime Lemane, Florian Petiteau (France) - animation- International Competition

DAD-Director: Mohamamd Keivanmarz (Iran) - animation- International Competition

A HORSE HAS MORE BLOOD THAN A HUMAN-Director: Abolfazl Talooni (Iran)-Documentary- International Competition

OUR ONLY HOME-Director: Bayram Küçük (Turkey) –Documentary- International Competition

 

12 DEKABR / 2020

 

AZƏRBAYCAN QƏDƏR-Rejissor- Nicat Qədimli-sosial-Yerli müsabiqə

QADINLARA QARŞI ZORAKILIĞA YOX!-Rejissor- Cavad Nur-sosial-Yerli müsabiqə

MƏN ANAMI ÇOX SEVİRƏM-Rejissor- Səbinə Haqverdiyeva-sosial-Yerli müsabiqə

NÜMUNƏVİ ATA-Rejissor- Bəxtiyar Hacıyev-sosial-Yerli müsabiqə

SİQARET ÖLDÜRÜR!-Rejissor- Fərhad Kərimli-sosial-Yerli müsabiqə

TEZLİKLƏ-Rejissor- Nicat Qədimli-sosial-Yerli müsabiqə

ŞƏRƏF DÜYÜNÜ-Rejissor-Ülviyyə Əhmədova-sosial-Yerli müsabiqə

ÜÇ YOL-Rejissor-Azər Allahverdiyev-bədii-Yerli müsabiqə

YADA SAL MƏNİ-Rejissor-Masər Həsənov-bədii-Yerli müsabiqə

26.02.92-Rejissor-Elvin Əhmədoğlu-bədii-Yerli müsabiqə

OFSAYD-Rejissor-Eldar Aslanov-sənədli-Yerli müsabiqə

ZÜLEYXA İLƏ DİALOQLAR-Rejissor-Rəşid Ağamalıyev- sənədli-Yerli müsabiqə

ESCAPE-Director- Burak Celik –(Turkey)- fiction- International Competition

GOOD THANKS, YOU?-Director- Molly Manning Walker –(United Kingdom)- fiction- International Competition

I WANT TO GO HOME-Director- Tatyana Lyalina- (Russia)fiction- International Competition

BITTER HERB/ PIOLUN-Director- Maria Ornaf-(Poland) fiction- International Competition

MOTHER FIGURE-Director- Chang, Chia-Tse –(Taiwan-China) animation- International Competition

NATURAL SELECTION-Director- Aleta Rajic –(Bosnia and Herzegovina)-animation- International Competition

THAT'S UNCLE JERRY AT THE CROSSING-Director- Vishal Gupta-(India)-documentary- International Competition

 

13 DEKABR / 2020

 

BİR ZAMANLAR DƏRNƏGÜLDƏ-Rejissor-Sənan Səfərov-sənədli-Yerli müsabiqə

KARANTİNİN BİR GÜNÜ-Rejissor-Cavad Salmanlı-sənədli-Yerli müsabiqə

SƏNƏ NƏ VAXTSA DEMİŞDİM?-Rejissor- Validə Baba-bədii-Yerli müsabiqə

ŞAR-Rejissor- Sevinc Mahmudova-sənədli-Yerli müsabiqə

QARA ÇANTA-Rejissor- Toğrul Mustafazadə-bədii-Yerli müsabiqə

ANAMLA DƏQİQƏLƏR-Rejissor-Sənan Səfərov-sənədli-Yerli müsabiqə

ANNA-Rejissor- Yasəmən Quliyeva-sənədli-Yerli müsabiqə

OXYGEN- Director- Valerijs Olehno-(Georgia) fiction- International Competition

ON THE BOAT-Director- Baizak Mamataliev –(Kyrgyzstan)- fiction- International Competition

PERPETUAL NIGHT-Director-Pedro Peralta-(Portugal)- fiction- International Competition

YOU ARE HERE-Director- Orkhan Abulov-(Russia)- fiction- International Competition

RED ANINSRI; OR, TIPTOEING ON THE STILL TREMBLING BERLIN WALL-Director- Ratchapoom Boonbunchachoke –(Thailand) fiction- International Competition

RIGID-Director- Fernando M. Lopez Gomez, Pablo Miralles Alvarez –(Spain)- fiction- International Competition

THE HEAVENS-Director- Manuel Marini –(Italy)- Documentary- International Competition

TAXIMAN-Director- Novella Lian-(Singapore)- Animation- International Competition

THE MOTHER OF ALL FLOWERS-Director- Merve Caydere Dobai-(Turkey/USA) Animation- International Competition

 

14 DEKABR / 2020

BİR ARZU TUT-Rejissor-Sevinc Quliyeva-cizgi-Yerli müsabiqə

EVDƏ QAL, POMİDOR!-Rejissor-Nəzrin Ağamalıyeva/ Rəşid Ağamalıyev-cizgi-Yerli müsabiqə

QUZĞUN-Rejissor-Fidan Axundova-cizgi-Yerli müsabiqə

TIQ- TIQ XANIM VƏ DOSTLARI MÖCUZƏLƏR AXTARIŞINDA-Rejissor-Sultan Abbasbəyli-cizgi-Yerli müsabiqə

QUYU-Rejissor-Elnur Paşa-bədii-Yerli müsabiqə

OYUN-Rejissor-Fərid Kərim-bədii-Yerli müsabiqə

DÖNGƏ-Rejissor-Vəfa Ağabalayeva-sənədli-Yerli müsabiqə

MÜCAHİDLƏR-Rejissor- Ramil Ağasıyev-sənədli-Yerli müsabiqə

REGINA-Director-Lander Ibarretxe Perez –(Spain)- fiction- International Competition

RICOCHETS-Director- Jakub Radej –(Poland)- fiction- International Competition

Seventy-Director- Tong Jiage-(China)- fiction- International Competition

The Masterpiece-Director- Stefano Moscone-(Italy)- fiction- International Competition

Ward's Henna Party-Director- Morad Mostafa –(Egept)- fiction- International Competition

Videothek-Director- Stephan Bernardes-(Germany)- Documentary- International Competition

 

15 DEKABR / 2020

 

The Curtain-Director- Léopold Dewolf-(France)- fiction- International Competition

The lillies seller-Director- Igor Galuk-(Argentina)- fiction- International Competition

YUN-Director- GIANCARLO NASI-(Chile)- fiction- International Competition

Wolfpack-Director- Carolina Castilho-(Brazil)- fiction- International Competition

You Should Have Stayed Home, You Morons-Director-Inês Luís-(Portugal)-documentary- International Competition

Let’s meet yesterday-Director- Iva Tokmakchieva-(Bulgaria)- animation- International Competition

I'll call you later-Director- Maria Scutaru-(Romania)- animation- International Competition