Close

Filmlərin nümayiş proqramı

 

13-cü Bakı Beynəlxalq Qısa Filmlər Festivalının proqramı 

Uzun hekayələr qısa filmlərdə

 

 

11 NOYABR  2022

Nizami Kino Mərkəzi Zal 2

11:00  136*

Mamma - Director: Aslak Danbolt Norway Fiction International Competition 15*

It is Quiet Here - Director: Olena Podolianko, Novruz Hikmet Ukraine Fiction International Competition 13*

Cloudy Man -  Director: Shahin Jalali Iran Fiction International Competition 21*

It Builds a Life - Director: Mehdi Parizad Iran Fiction International Competition 13*

Shades of melancholy - Director: Karash Zhanyshov Kyrgyzstan Fiction International Competition 20*

Transmogrification - Director: Shamil Najaf United States Documentary International Competition 29*

The Sower of Stars Director: Lois Patino Spain Documentary International Competition 25*

 

Nizami Kino Mərkəzi Zal 3 

11: 00   130*

Perm-Prague - Director: Elena Poroshina Russia Documentary International Competition 30*

Resistance Sahara - Director: Sidal Erguder United Kingdom Documentary International Competition 20*

The Illusions of a Wild Anemone - Director: Mehdi Shabani Turkey Documentary International Competition 20*

Night of the Universe - Director: Ramin Farzani, Parisa Sadaiazar Iran Fiction Asian Talents 15*

The Gulf - Director: Kumru Karatash Turkey Fiction Asian Talents 17*

The Road - Director: Tolomush Zhanybekov Kyrgyzstan Fiction Asian Talents 15*

Contactless - Director: Goksel Tuzun Turkey Fiction Asian Talents 13*

 

Nizami Kino Mərkəzi Zal 2

14:00  116*

Adam - Rejissor: Şamil Mahmudbəyov Bədii Panorama 38*

Uprooted - Director: Andzej Gavriss Ukraina Fiction Panorama 3*

Mən Xocalıdanam - Rejissor: Riad Əfəndiyev Sənədli Panorama 30*

Dostluq əngəl tanımır, çünki o, əngəllərdən güclüdür -  Rejissor: Sultan Abbasbəyli Animasiya Panorama 2*

Qara buludlar - Rejissor: Ruslan İbrahimli Animasiya Panorama 2*

Səs - Rejissor: Elçin Ağazadə Bədii Panorama 7*

Lyudmila - Rejissor: Zeynəb Tahir Bədii Panorama 14*

Vaxt çatdı - Rejissor: Elvin Əhmədoğlu Bədii Panorama 5*

Zəng - Rejissor: Ruslan Sabirli Bədii Panorama 8*

Qonaq - Rejissor: Elmir Məmmədli Bədii Panorama 7*

Filmlərin yaradıcı heyətinin iştirakı ilə sual-cavab

 

Nizami Kino Mərkəzi Zal 1

19: 00

Festivalın açılış mərasimi

 

 

12 NOYABR 2022

Nizami Kino Mərkəzi Zal 3

11:00  57*   

A Father - Director: Christophe Predari Belgium Fiction International Competition 14*

Sorry for Being Late - Director: Luka Beradze Georgia Fiction International Competition 19*

Seabreaker - Director: Eloy Dominguez Seren Spain Fiction International Competition 24*

 

Nizami Kino Mərkəzi Zal 3

12:00  27*

Barama - Rejissor: Murad Hüseynov, Səddam Mehdiyev Sosial çarx Yerli müsabiqə 1*

Bir addım - Rejissor: Böyükağa Əliyev Sosial çarx Yerli müsabiqə 3*

Qızım olsun - Rejissor: Azad Əlizadə Sosial çarx Yerli müsabiqə 3*

Mətbuat günü - Rejissor: Ruslan Mollayev Sosial çarx Yerli müsabiqə 2*

Onun kamerası - Rejissor: Böyükağa Əliyev Sosial çarx Yerli müsabiqə 3*

Rəmz - Rejissor: Masər Həsənov Sosial çarx Yerli müsabiqə 3*

Susma - Rejissor: Arif İsmayılov Sosial çarx Yerli müsabiqə 1*

Şanlı qazilərimizə eşq olsun! - Rejissor: Namiq Ağayev Sosial çarx Yerli müsabiqə 3*

Uşaqların Şuşası - Rejissor: Namiq Ağayev Sosial çarx Yerli müsabiqə 3*

Uzaq - Rejissor: Cavad Nur Sosial çarx Yerli müsabiqə 3*

28 May - İstehsalçı APA PRO, layihə müəllifi: Orxan Məmmədli, Ruslan Mollayev Sosial çarx Yerli müsabiqə 2*

Filmlərin yaradıcı heyətinin iştirakı ilə sual-cavab

 

Nizami Kino Mərkəzi Zal 3

13:30  74*

Axırıncı dəfə - Rejissor: Əli Reza Salmanpur İran Bədii Dili bizim 16*

Ayaq izi - Rejissor: Fərid Mirxani İran Bədii Dili bizim 22*

Boşqab - Rejissor: Rəna Vaezi, Ozra Xan Xajeh İran Bədii Dili bizim 21*

Dayaq nöqtəsi - Rejissor: Həmid Kermani İran Bədii Dili bizim 15*

Filmlərin yaradıcı heyətinin iştirakı ilə sual-cavab

 

Nizami Kino Mərkəzi Zal 3

15:30  34*

O kafe: Storieslər - Rejissor: Azər Aydəmir Bədii Yerli müsabiqə 11*

Sonuncu foto - Rejissor: Türkan Hüseyn Bədii Yerli müsabiqə 12*

Yalnız məzar - Rejissor: Elnur Paşa Bədii Yerli müsabiqə 11*

Filmlərin yaradıcı heyətinin iştirakı ilə sual-cavab

 

Nizami Kino Mərkəzi Zal 3

16:45  58*

Techno, Mama - Director: Saulius Baradinskas Lithuania Fiction International Competition 18*

Tramway - Director: Bartosz Reetz Poland Fiction International Competition 22*

Desert Lights - Director: Katherina Harder Chile Fiction International Competition 18*

 

Nizami Kino Mərkəzi Zal 3

18:00  63*

Son payız - Rejissor: Rüstəm Babazadə Bədii Yerli müsabiqə 12*

Qonşu - Rejissor: Nihad Qulamzadə Bədii Yerli müsabiqə 19*

Seçim - Rejissor: Fərid Kərim, Nicat Nazim Bədii Yerli müsabiqə 4*

Unudulmuş yarpaqlar - Rejissor: Zaur Muxtarov Bədii Yerli müsabiqə 28*

Filmlərin yaradıcı heyətinin iştirakı ilə sual-cavab

 

 

13 NOYABR 2022

Nizami Kino Mərkəzi Zal 3

11:00  122*

North Pole - Director: Marija Apcevska North Macedonia Fiction International Competition 15*

The Moisture - Director: Turan Haste Turkey Fiction International Competition 20*

Nina - Director: Roman Chernikov Kazakhstan Fiction International Competition 27*

Not in a million years - Director: Okan Erunsal Turkey Fiction International Competition 15*

A Day, That Year - Director: Stanley Xu Taiwan (PRC) Fiction Asian Talents 9*

A Passing Cloud - Director: Peiyan Tang China Fiction Asian Talents 14*

Favor - Director: Sun Woo Kim South Korea Fiction Asian Talents 22*

 

Nizami Kino Mərkəzi Zal 3

14:00  75*

Buduğ - Rejissor: Murad Muradov Sənədli Yerli müsabiqə 8*

Dog Doc - Rejissor: Sitarə İbrahimbəyli, Dadaş Musayev Sənədli Yerli müsabiqə 30*

Həsti Tupal - Rejissor: Aliyə Mollayeva Sənədli Yerli müsabiqə 7*

Toz çəkiləndən bəri - Rejissor: Toğrul Abbasov Sənədli Yerli müsabiqə 30*

Filmlərin yaradıcı heyətinin iştirakı ilə sual-cavab

 

Nizami Kino Mərkəzi Zal 3

16:00  52*

Khadiga - Director: Morad Mostafa Egypt Fiction International Competition 20*

The Red Suitcase - Director: Cyrus Neshvad Luxembourg Fiction International Competition 18*

Sanya - Director: Sergey Arsin Russia Fiction International Competition 14*

Filmlərin yaradıcı heyətinin iştirakı ilə sual-cavab

 

Nizami Kino Mərkəzi Zal 3

17:00 

Türkiyəli prodüser Əmrah Kılıçla ustad dərsi

 

 

14 NOYABR 2022

Nizami Kino Mərkəzi Zal 2

12:00  58*

Addım - Rejissor: Günay Səlimzadə Bədii Yerli müsabiqə 5*

Bir cüt çəkmə - Rejissor: Elmar Məlikov Bədii Yerli müsabiqə 6

Döyüntü - Rejissor: Sahil Məmmədov Bədii Yerli müsabiqə 8

Mən qayıtdım - Rejissor: Gülüstan Əliyeva Bədii Yerli müsabiqə 10

Katarsis - Rejissor: Sevinc Mahmudova Sənədli Yerli müsabiqə 15

Motivator - Rejissor: Kamal Müşviq Sənədli Yerli müsabiqə 14

Filmlərin yaradıcı heyətinin iştirakı ilə sual-cavab

 

Nizami Kino Mərkəzi Zal 3

11:00  120*

Killing Bagheera - Director: Muschirf Shekh Zeyn Syria Fiction Asian Talents 13*

Noonn - Director: Nazila Azizi Afghanistan Fiction Asian Talents 6*

Holy Water - Director: Damir Tanatov Kazakhstan Fiction Asian Talents 15*

To Vancouver - Director: Artemis Anastasiadou Greece Fiction International Competition 24*

Game - Director: Onder Menken Turkey Animation International Competition 4*

Night - Director: Ahmad Saleh Palestine Animation International Competition 16*

The Egret River - Director: Wan-Ling Liu Taiwan (PRC) Animation International Competition 20*

The awakening of the insects - Director: Stephanie Lansaque, Francois Leroy France Animation International Competition 14*

Living in a Bubble - Director: Natalie MacMahon, Nikola Drvoshanov Germany Animation International Competition 8*

 

Nizami Kino Mərkəzi Zal 2

14:00  39*

Stuffed - Director: Theo Rhys Fiction Bafta nominations 19*

Do not Feed the Pigeons - Director: Antonin Niclass Animation Bafta nominations 9*

Night of the Living Dread - Director: Ida Melum Animation Bafta nominations 11*

 

Nizami Kino Mərkəzi Zal 2

15:00 45*

Müstəntiq - Rejissor: Sadiq Əliverdibəyli Bədii Yerli müsabiqə 5*

Namərd - Rejissor: Almaz Qasımova Bədii Yerli müsabiqə 7*

Sınaq - Rejissor: Ruslan Mollayev Bədii Yerli müsabiqə 21*

Vəhşi durnalar mövsümü - Rejissor: Murad Hüseynov, Səddam Mehdiyev Bədii Yerli müsabiqə 12*

Filmlərin yaradıcı heyətinin iştirakı ilə sual-cavab

 

Nizami Kino Mərkəzi Zal 3

16: 30 89*

Mən uşaq olmuşam - Rejissor: Ülviyyə Əhmədova Sənədli Yerli müsabiqə 16*

Uşaqlıq fotosu - Rejissor: Pərviz Həsənov Sənədli Yerli müsabiqə 18*

Unudulmuş arzular - Rejissor: Aynur Kazımova Sənədli Yerli müsabiqə 29*

Vulkan üzərində ev - Rejissor: Amil Amal  Sənədli Yerli müsabiqə 26*

Filmlərin yaradıcı heyətinin iştirakı ilə sual-cavab

 

 

15 NOYABR 2022

Nizami Kino Mərkəzi Zal 2

12: 00  47*  

Bubble Beetle - Director: Worya Nick Manesh, Maryam Hashem Nezhad Iran Animation International Competition 7*

Its a Gray, Gray World - Director: Seyed Mohsen Pourmohseni Shakib Animation International Competition Iran 6*

Eva and Ramona - Director: Minka Jakerson Sweden Documentary International Competition 15*

Bir zamanlar Daşağılda - Rejissor: Sənan Səfərov Sənədli Cinemobil 6*

Bu torpaq mənimdir - Rejissor: Xəyal İskəndərov Sənədli Cinemobil 5*

İçərişəhər - Rejissor: Hüseynağa Aslanov Bədii Cinemobil 3*

Kəndimizə gedən yol - Rejissor: Ruslan Mollayev Sənədli Cinemobil 5*

Filmlərin yaradıcı heyətinin iştirakı ilə sual-cavab

 

Nizami Kino Mərkəzi Zal 2

13:30  61*

Hasar - Rejissor: Qulu Əsgərov Bədii Yerli müsabiqə 26*

Qarabasma - Rejissor: Lətif Lətifsoy Bədii Yerli müsabiqə 8*

Storyboard - Rejissor: Elvin Rüstəmzadə Bədii Yerli müsabiqə 9*

İki yol - Rejissor: Səddam Mehdiyev, Murad Hüseynov Bədii Yerli müsabiqə 18*

Filmlərin yaradıcı heyətinin iştirakı ilə sual-cavab

 

Nizami Kino Mərkəzi Zal 2

15: 30 30*

“Kinolab” təqdim edir

 

Nizami Kino Mərkəzi Zal 2

16:30  16*

“Cinemasports/ Azerbaijan”  təqdim edir:

Sonlular Rejissor: Səbinə Cəfərova 4*

Cinestesion Rejissor: Rəna Əhmədova 5*

Süni reallıq Rejissor: Rəna Həmid 3*

Sonuncu ağac Rejissor: Nəzrin Cəfərli 4*

 

Nizami Kino Mərkəzi Zal 1 

19: 00 

Festivalın bağlanış- mükafatlandırma mərasimi 

 

Qeyd: Festival filmlərinə və bağlanış-mükafatlandırma mərasiminə giriş sərbəstdir.